Sylwetka dnia: Ewelina Konior Słowińska | Galeria zdjęć: „Murzyni” – reż. P. Świątek

Sylwetka dnia: Ewelina Konior Słowińska | Galeria zdjęć: „Murzyni” – reż. P. Świątek

Pisałem ostatnio na fanpage’u PiXblogu, że byłem wyłączony ze świata żywych. Przez ponad trzy tygodnie byłem pogrążony w świecie sztuki i wyłączony z normalnego egzystowania. Teraz skończyła się zabawa w aktora i ponownie stałem się typowym mieszkańcem Dębników. Zakończyłem pracę nad spektaklem „Murzyni” w reżyserii Pawła Świątka, po premierze i zagraniu trzech spektakli wracam więc do blogowania, planowania, odpoczywania i działania w innych sferach. Dzisiaj zaczynam od blogowania i wracam do korzeni idei PiXblogu.

Sylwetka dnia: Ewelina Konior Słowińska

Ewelinę poznałem kilka lat temu, dwa albo trzy – sam nie wiem. Spotkaliśmy się wtedy pewnie po to, żeby porobić zdjęcia lub uszyć ciucha – możliwe, że jedno i drugie. Oczywiście ja nie potrafię szyć ani też nie zajmuję się robieniem zdjęć, za to Ewelina łączy te dwie profesje. Do niedawna pracowała jako fotograf w Muzeum Narodowym w Krakowie, ale to rzuciła, ponieważ – jak sama stwierdziła – już jej się przelało. Teraz skupia się na robieniu zdjęć aktorom – wcześniej też fociła, ale teraz, odnoszę takie wrażenie, ma więcej pracy. Oprócz zdjęć Ewelina szyje ubrania… jak na razie tylko dla znajomych, ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Są to megaciekawe kroje i projekty. Sam mam w szafie kilka uszytych przez nią ubrań – zielone spodnie z wełny w kroju dresów z szarymi łatami, kwiecistą, bardzo delikatną bluzkę z kominem, przerobioną jeansową koszulę z gwiezdnym materiałem ;-) – pewnie coś by się jeszcze znalazło! Trudno opisać te rzeczy, trzeba je zobaczyć. Co ciekawe, Ewelina lubi awangardową zabawę formą, choć zdecydowała się też na przykład uszyć dla naszej wspólnej koleżanki Heleny suknię ślubną! Jak widać, Ewelina jest bardzo elastyczna ;-).

32 sekundy o Ewelinie:
Zmienia kolor włosów co trzy tygodnie – miała już niebieskie, różowe, fioletowe i białe. Obraca się w sztuce – lubi ją. Jest teraz w fazie robienia sobie tatuaży – prawa ręka jest już prawie zapełniona owadami. Następne miejsca – łydki, klatka? Jej mąż przypomina z wyglądu i zachowania budę – i jest megawporzo. Jej dwie przyjaciółki – Kasia P. i Ewelina Z. – gdy mają białe, krótkie włosy, wyglądają, jakby były siostrami. Ewelina często wyjeżdża do Szkocji – tego jej bardzo zazdroszczę. Ma marzenie spotykać niezliczoną ilość ludzi z pasją. W sobie – chciałabym zmienić większość rzeczy. A w środowisku… chce aby ludzie mniej przejmowali się tym, co ktoś o nich powie.

Tak się złożyło, że Ewelina zrobiła nam zdjęcia do spektaklu „Murzyni”. Zdjęcia są w galerii poniżej. Oczywiście na spektakl zapraszam! Najbliższe pokazy 23, 24, 28 i 29 kwietnia w teatrze PWST w Krk!

Za kostiumy i scenografię odpowiedzialna była Karolina Mazur
Reżyseria „Murzynów”: Paweł Świątek

Dostałem zapytanie skąd udało się załatwić majtki w ryby tropikalne do mojego kostiumu, odpowiadając ciekawskim – bielizna jest z Mr Gugu & Miss Go!

Galeria:

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien