Stazione e Verona

Stazione e Verona

Na ostatnich oparach paliwa udało nam się dojechać na bardzo małą stacje przy autostradzie. Było naprawdę gorąco. O dziwo na stacji nie było standardowego dystrybutora. Na początku trzeba było wybrać kwotę do jakiej chce się zatankować, a następnie przycisnąć guzik. Oczywiście dopiero z pomocą pana z obsługi odkryliśmy ten zawiły mechanizm..
Zmęczeni i głodni postanowiliśmy zatrzymać się na odpoczynek w Weronie. Przywitał nas przyjemny popołudniowy chłód i zachodzące słońce. W ekspresowym tempie zwiedziliśmy miasto zakochanych, kończąc dzień posiłkiem w „Pizzeria al taglio”. Jest to wspaniałe miejsce na bocznej ulicy Marco, niedaleko bramy wjazdowej do starego miasta, gdzie dociera niewielu turystów. Dzięki temu pizzeria ma swój niezapomniany, nieskomercjalizowany klimat. Polecona przez mieszkankę Werony pizza- krojona w kostkę i podawana na papierze śniadaniowym przez urocze dwie starsze kobiety (zapewne właścicielki) – zaspokoiła nasz apetyt. Śmiało możemy polecić tę jakże klimatyczną pizzerię !

Zrobiłem kilka zdjęć podczas tej wycieczki – zapraszam do galerii. Mam nadzieję, że oddałem nastrój miasta Romeo i Juli.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien