QL Niezależny Festiwal – notka

QL Niezależny Festiwal – notka

Choć nie można go nazwać filmowym zagłębiem Polski, to właśnie w Zabrzu od 7 do 9 listopada będę się przyglądał temu, co „młodzi twórcy” wymyślili w ostatnim czasie. Dostałem niedawno zaproszenie do wzięcia udziału w I edycji Niezależnego Festiwalu Filmowego QL, co cieszy mnie tym bardziej, że odbędzie się on na Śląsku. Ciekawi mnie, czy tego typu impreza przyjmie się właśnie tutaj – ale kto wie?!

Sam program festiwalu wydaje się dość interesujący. Obok takich obrazów jak „Piąta pora roku” (z rolami Mariana Dziędziela i Ewy Wiśniewskiej) czy „Rewers” będę miał okazję zobaczyć kilka nowych propozycji filmowych – choćby „Wybrańca”, nikomu jeszcze nieznanego reżysera – wszystko jednak przed nim – Michała Węgrzyna. Podobno jest to film o samotności, poszukiwaniu własnej tożsamości i konsekwencjach pochopnych decyzji. Z kolei inny reżyser – Krzysztof Komander – przedstawia rzeczywistość, w której brak jasnych zasad. Niezrozumiałe, zawiłe i ciężkie – takie są „Zasady gry w życie”.

Podczas festiwalu będę także oglądał filmy konkursowe, które są teraz w trakcie selekcji. Czy były dobre i czy warto było zainwestować w te trzy dni – przekonam się już niebawem i niezwłocznie Was o tym poinformuję.

Odwiedźcie koniecznie stronę QL, możecie tam zobaczyć harmonogram festiwalu i zaczerpnąć więcej informacji: www.qlfestival.pl

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien