Jak zrobić idealne selfie?

Jak zrobić idealne selfie?

Gdy siedziałem na jednym z pokazów podczas Fashion Week w Łodzi, zaskoczyła mnie sytuacja pewnej bezradności młodych dziewczyn, które miały spory problem ze zrobieniem sobie zdjęcia z ręki. Problem był na tyle poważny, że poprosiły o pomoc dziewczynę z obsługi. Nie wiem tylko, dlaczego dały jej aż trzy iPhone’y zamiast jednego, skoro mogłyby później przesłać wykonane przez nią zdjęcie między sobą. Nie wiem, czy ten przykład świadczy o braku zręczności tych dziewczyny, czy może raczej o ich nie za wysokim ilorazie inteligencji.

Jak zrobić idealne selfie?

Hm… pytanie zastanawiające. Pierwsza myśl, która mi się nasuwa: Czy jest coś takiego jak idealne selfie? Przecież to po prostu zdjęcie. Brzmi to, jakbyśmy pytali: Jak zrobić idealne zdjęcie z wakacji? Na to nie ma przepisu. Trzeba posiadać wiedzę i mieć poczucie estetyki. Proszę mi więc powiedzieć, czy nie lepiej zadać pytanie:

Jak poznać zasady fotografii, aby selfie było lepsze?

Natrafiłem na poradnik w magazynie ELLE:
Zazdrościsz modelkom perfekcyjnych ujęć z ręki? Poznaj nasze triki i zrób idealne selfie!
Do kogo oni kierują swoje treści? Brzmi to absurdalnie. Na Facebooku ELLE Polska ma 117 026 fanów.

Celebrytki kochają robić sobie selfie! Nie ma chyba gwiazdy czy modelki, która nie miałaby takiego zdjęcia na swoim Instagramie. Najsławniejsze ujęcia „z ręki” mają: Miranda Kerr, Karlie Kloss, Rosie Huntington-Whiteley i Anja Rubik.

Może gwiazdy mają swoich trenerów od robienia sobie selfie, tak samo jak chodzą ze swoimi wizażystami i stylistami? Jest na to rynek w Polsce? Może ktoś zorganizuje warsztaty?

ELLE przedstawia 7 punktów, aby selfie było lepsze – nie będę ich tu streszczał ani przedstawiał, choć jeden punkt swoją niebywałą bezmyślnością bez wątpienia na to zasługuje.
5. Strike a pose! Czyli wymyśl swoją „autorską” pozę. Większość z nas w takich sytuacjach robi słynny „dziubek”, tak jak Rosie Huntington-Whiteley. Jeśli nie czujesz się z tym OK, znajdź swój charakterystyczny gest. Może zawadiacko unieś brew?
Spróbowałem swoich sił. ELLE, dzięki za poradnik. Dziewczyny z Fashion Week koniecznie muszą go przeczytać.

Kochani, myślicie, że udało mi się zrobić idealne selfie?
Selfie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grafikę sprezentował nam Bartek Trojanowski.
Zapraszam na jego stronę: www.bttrojanowski.com

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien