ART MX – finish artystycznego motocross’u [PHOTOS]

ART MX – finish artystycznego motocross’u  [PHOTOS]

Praca nad projektem ART MX, która trwała prawie cztery miesiące, właśnie dobiegła końca. Dla osób nieznających „Artystycznego Motocrossu” kilka słów wprowadzenia.

ART MX, jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem sportu motorowego – motocrossu – i sztuki. Pomysł polega na tym, że została zrobiona sesja zdjęciowa na terenie malowniczego toru na Śląsku – zdjęcia wykonał świetny w fotografii sportowej Piotr Staroń. Następnie zostały one obrobione przez Bartka Trojanowskiego, grafika, który wspiera blog od strony graficznej. Na wybranych, najlepszych zdjęciach Bartek narysował wyimaginowany świat, który potęguje i uwidacznia emocje towarzyszące riderowi podczas jazdy. Ubrania Mr Gugu & Miss Go były mostem pomiędzy światem realistycznym a fantastycznym. Motocyklistów było dwóch. Pierwszym z nich był Paweł Szymkowski, który jest czołowym zawodnikiem mistrzostw Europy w Enduro oraz mistrzem Polski, na swoim koncie ma także starty na mistrzostwach świata. Jednym słowem – Mistrz. Drugim zawodnikiem, który starał się dotrzymać tempa Pawłowi, był Tomasz Chrapusta – czyli ja :].

ART MX był jak dotąd największym projektem zorganizowanym przez platformę PiXblog. Jego realizacja nie byłaby możliwa bez sztabu ludzi z różnych dziedzin oraz firmy Mr Gugu & Miss Go. To, co zostało stworzone, jest unikalne i ekstremalne. Można to porównać z zegarkami G-Shocka, które z jednej strony są superwytrzymałe, a z drugiej kolorowe jak lentilki, tak jak cały motocross. Tego rodzaju zabawy jeszcze nikt w Polsce nie zrobił – z tego się cieszę! Idea Pixblog’u o inspiracji i motywacji wchodzi w życie!

Kto żądny wrażeń – zapraszam do krótkiego filmu akcji autorstwa Kuby Adamca, który przygotował film z sesji zdjęciowej. Warto go zobaczyć: ART MX | VIDEO

Dziękuję partnerom za wsparcie: Mr Gugu & Miss Go, STIGMA Racewear i MAGAZYN!

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien